panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej
III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej Drukuj E-mail
18 listopada 2016 roku odby si III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej pod patronatem Starosty Powiatu Kodzkiego, zorganizowany przez NST . W odrónieniu od poprzednich edycji uczestnicy prezentowali swoje wykonania  w sali widowiskowej Miejskiego Orodka Kultury w Nowej Rudzie.  Zgoszenia napyny ze szkó gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych gminy Nowa Ruda oraz powiatu kodzkiego. Gówne cele konkursu to: propagowanie kultury muzycznej wród modziey, motywowanie do uczenia si jzyków obcych oraz wspieranie najzdolniejszych uczniów i umoliwienie prezentacji ich umiejtnoci wokalnych.

III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej  III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej  III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojzycznej

Konkurs odbywa si w dwóch turach. W pierwszej turze wystpili solici i zespoy szkó gimnazjalnych,  w drugiej uczniowie szkó ponadgimnazjalnych.

Pierwsze miejsce w tej kategorii szkó ponadgimnazjalnych zaja Marta wistowska, uczennica Zespou Szkó Agrotechnicznych w Bokowie, która zachwycia ciekawym wykonaniem piosenki „Good to Mamma” z musicalu Chicago. Na drugim miejscu uplasowaa si Karolina Kilanowska z Liceum Ogólnoksztaccego w Nowej Rudzie, która zapiewaa piosenk z repertuaru Adele „When we were young”. Reprezentanci Liceum Ogólnoksztaccego w Nowej Rudzie oraz Noworudzkiej Szkoy Technicznej zajli  ex aequo III miejsce. Kornelia Kaziura z LO wraz z akompaniujcym jej na gitarze Michaem Guchowskim zapiewaa nastrojowy utwór pod tytuem „Ordinary love”. Natomiast reprezentanci NST duet Kinga ukasik i Marek Lisowski zmierzyli si z utworem „Stiches” Shawn’a Mendeza.

Natomiast wród uczestników szkó gimnazjalnych na podium stany: gimnazjum nr 1 z Nowej Rudy, Jugowa oraz cinawki redniej.  Kinga Gawlak i Dorota Traczyk wywalczyy trzecie miejsce utworem pt. :”Diamonds” z repertuaru Rihanny. Drugie miejsce naleao do Natalii Chandray oraz Kaji Juszczak, które wykonay utwór „Treat you better” . Najwysze miejsce na podium zdobya uczennica gimnazjum w cinawce redniej Emilia Antoszczyszyn, która przypomniaa nostalgiczny utwór z repertuaru The Fugees „Killing me softly”.

Na szczególne wyrónienie zasuguje wystp zespou „Szop”, który  wystpi w swojej autorskiej piosence „Madness”. Reprezentanci NST: Jacek Kluwa , Mikoaj i Tobiasz Komarniccy, Jakub Czechowski oraz Marek Mor moe i nie do koca miecili si w konwencji konkursu, ale swoim energetycznym wykonem pokazali, e warto w yciu mie pasj i czerpa rado ze wspólnego muzykowania.

Konkurs umilia nam równie absolwentka naszej szkoy Daria Oleksy, która wraz z zespoem „Niektórzy” przyja nasze zaproszenie, aujc e nie moe ju wystpi w czci konkursowej. Autorskie utwory zespou niezwykle oywiy atmosfer na widowni.

Wród wykonawców dominowa jzyk angielski, ale mona byo równie posucha piosenki w jzyku niemieckim. Nastpna edycja konkursu ju za rok. Mamy nadziej, e bdzie równie udana i dostarczy wielu emocji i muzycznych uniesie.