panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Biblioteka arrow Aktualnoci arrow DZIE AUTORW EUROPEJSKICH 2024 w NST
DZIE AUTORW EUROPEJSKICH 2024 w NST Drukuj E-mail
     22 marca 2024 roku modzie Noworudzkiej Szkoy Technicznej wzia udzia w II edycji Dnia Autorów Europejskich.
„Dzie Autorów Europejskich to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu budowanie mostów pomidzy sektorami literatury i edukacji,  a take zachcanie mieszkaców kontynentu do czytania i odkrywania literatury europejskiej wraz z jej bogactwem jzykowym oraz kulturowym. Wane jest te uwiadomienie edukacyjnej roli ksiek jako narzdzia rozwoju osobowoci i umiejtnoci, które pozwalaj stawi czoo biecym wyzwaniom w yciu prywatnym i spoecznym.”
     W tym roku, inaczej ni w poprzednim, uczestnicy wybierali sobie autora i  prezentowali fragment jego dziea. Staralimy si wskaza, co nas w danym dziele zaintrygowao, jakie przesania pyn z treci i które z nich s ponadczasowe.
     W bardzo miej atmosferze, przy kawie i ciasteczkach, niczym W poszukiwaniu straconego czasu Marcela Prousta   przenielimy si do rónych czasów i rónorodnych tekstów autorów europejskich i delektowalimy si Pani Bovary Gustawa Flauberta, Rokiem 1984 Georga Orwella, Zbrodni i kar Fiodora Dostojewskiego, Ksiniczk z lodu Camilli Lackberg, Maym ksiciem Antoinego de Saint-Exupery, Szaf Olgi Tokarczuk czy Opowieciami z Narnii  S.C. Lewisa. Wdrowalimy w przeszo oraz przyszo literack.

Dzikujemy wszystkim uczestnikom spotkania z literatur.

Organizatorkami byy panie: Beata Skibiska i Renata Kowalska