panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Biblioteka arrow Aktualności
Aktualności
NARODOWE CZYTANIE w Noworudzkiej Szkole Technicznej Drukuj E-mail
15 września 2023 r. – uczniowie, dyrekcja, nauczyciele NST wzięli udział w dwunastej edycji NARODOWEGO CZYTANIA. W tym roku lekturą było „NAD NIEMNEM” Elizy Orzeszkowej. Prezydent RP w swoim liście napisał: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu…”
Czytaliśmy, wybrane przez siebie fragmenty, „ …które doskonale oddały przeżycia, emocje i dylematy ówczesnych Polaków”. Tradycyjnie, przy okazji udziału w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, zorganizowano konkurs nt:
„Życie i twórczość Elizy Orzeszkowej”. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Nagrodzeni to:

1 miejsce – Igor Puzio z klasy 5 AT
2 miejsce – Justyna Bizoń z klasy 5AT
3 miejsce – Gniewko Małodobry z klasy 3BT

       Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne podziękowania a zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe. Zapraszamy za rok.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dyplomów i podziękowań pani Urszuli Słonince oraz Firmie BEDAX za baner.


 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM Drukuj E-mail
       „Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli.
       Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami.” 7 czerwca 2023 o godzinie 10,00 młodzież oraz nauczyciele Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji już po raz 6.


 

DZIEŃ AUTORÓW EUROPEJSKICH w NST Drukuj E-mail
       7 marca 2023 r. młodzież Noworudzkiej Szkoły Technicznej wzięła udział w I edycji Dnia Autorów Europejskich.
Spotkanie pokazało w jaki sposób literatura może umożliwić angażowanie się w bieżące wyzwania społeczne i osobiste.
Inicjator – Komisja Europejska, miała na celu połączyć młodsze pokolenie z czytaniem książek i pomóc im odkryć różnorodność literatury europejskiej.
       Zaproszonym gościem uczniów NST był Karol Maliszewski, noworudzki poeta, prozaik i krytyk literacki, który wybrał z kanonu autorów europejskich opowiadanie Bohumila Hrabala „Bar Świat”.
       W trakcie spotkania, które miało miejsce w bibliotece szkolnej, gość odniósł się do przesłania płynącego z tekstu oraz opowiedział młodzieży jak powstaje książka – Droga od autora do czytelnika.
       Organizatorkami spotkania były panie Beata Skibińska i Renata Kowalska.
       Dziękujemy  za pomoc w przygotowaniu materiałów dekoracyjnych pani Urszuli Słonince oraz firnie BEDAX.


 

NPRCz Drukuj E-mail
Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie uzyskała dofinansowanie  w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 na lata 2021- 2025.

Dotacja zostanie przeznaczona na:

  • zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym książek o historii Polski XX w., oraz lektur szkolnych, w tym książek opublikowanych drukiem lub na innym nośniku (w tym książek obrazkowych, mówionych i elektronicznych), które są dostępne na rynku księgarskim, niezależnie od tego, czy jest to pierwsze wydanie, czy wznowienie książki;
  • zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych
  • realizację działań promujących czytelnictwo

        26 maja 2023 r. w Bibliotece Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie uczniowie z klasy 1B i 2B TH wzięli udział w konkursie literackim „Piszę do Ciebie Mamo”. Celem konkursu było pielęgnowanie uczuć do osoby nam najbliższej – MAMY. Praca miała mieć formę listu, który niestety zanika. Treść listu była dowolna, a adresatem była mama. Ważnym elementem pracy była dbałość o poprawność językową oraz ortograficzną tekstu.Wręczenie nagród książkowych zwycięzcy i wyróżnionym w konkursie nastąpi 23 czerwca na apelu szkolnym z okazji zakończenia roku szkolnego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.


 

Konstytucja 3 maja 1791 roku Drukuj E-mail
       Z okazji 231 rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA, w bibliotece Noworudzkiej Szkoły Technicznej, przygotowano wystawę, której głównym celem jest promowanie i popularyzacja Dziedzictwa Narodowego i ukazanie znaczenia tradycji niepodległościowej.
       Konstytucja 3 Maja jest jednym z najważniejszych dokumentów historycznych.
W tym roku, do przygotowania wystawy wykorzystano obraz (znaleziony w zakamarkach biblioteki szkolnej). Obraz, prawdopodobnie namalował uczeń dawnej Szkoły Górniczej, wzorując się na dziele Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku.
       Dekorację uzupełniają wydawnictwa na temat twórców, genezy oraz znaczenia Konstytucji 3 Maja.


 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 59