panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Biblioteka arrow Aktualności
Aktualności
OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK W NST Drukuj E-mail
       Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności.
       12 czerwca 2024 r. uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wzięli udział w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek i oddali swoje głosy na najciekawsze książki, które ostatnio przeczytali. Nad przebiegiem wyborów czuwały uczennice z klasy 3BT i 2BT. Po podliczeniu głosów okazało się, że w pierwszej trójce znalazły się następujące tytuły : Rodzina Monet , Harry Potter, Za zamkniętymi drzwiami.
       Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z zaangażowaniem włączyli się do akcji.


 

EDUKACYJNO-CZYTELNICZY - PATRON MOJEJ SZKOŁY STANISŁAW STASZIC ZNANY I NIEZNANY Drukuj E-mail
       26 kwietnia podczas szkolnej uroczystości pożegnania maturzystów, podsumowany został projekt edukacyjno - czytelniczy „Stanisław Staszic znany i nieznany” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Wręczono dyplomy i nagrody książkowe uczniom, których prace literackie, plastyczne oraz graficzne zostały wyróżnione.


 
DZIEŃ AUTORÓW EUROPEJSKICH 2024 w NST Drukuj E-mail
     22 marca 2024 roku młodzież Noworudzkiej Szkoły Technicznej wzięła udział w II edycji Dnia Autorów Europejskich.
„Dzień Autorów Europejskich to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu budowanie mostów pomiędzy sektorami literatury i edukacji,  a także zachęcanie mieszkańców kontynentu do czytania i odkrywania literatury europejskiej wraz z jej bogactwem językowym oraz kulturowym. Ważne jest też uświadomienie edukacyjnej roli książek jako narzędzia rozwoju osobowości i umiejętności, które pozwalają stawić czoło bieżącym wyzwaniom w życiu prywatnym i społecznym.”
     W tym roku, inaczej niż w poprzednim, uczestnicy wybierali sobie autora i  prezentowali fragment jego dzieła. Staraliśmy się wskazać, co nas w danym dziele zaintrygowało, jakie przesłania płyną z treści i które z nich są ponadczasowe.
     W bardzo miłej atmosferze, przy kawie i ciasteczkach, niczym W poszukiwaniu straconego czasu Marcela Prousta   przenieśliśmy się do różnych czasów i różnorodnych tekstów autorów europejskich i delektowaliśmy się Panią Bovary Gustawa Flauberta, Rokiem 1984 Georga Orwella, Zbrodnią i karą Fiodora Dostojewskiego, Księżniczką z lodu Camilli Lackberg, Małym księciem Antoinego de Saint-Exupery, Szafą Olgi Tokarczuk czy Opowieściami z Narnii  S.C. Lewisa. Wędrowaliśmy w przeszłość oraz przyszłość literacką.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania z literaturą.

Organizatorkami były panie: Beata Skibińska i Renata Kowalska


  

OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY Drukuj E-mail
       Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym organizowanym pod patronatem Księgarni Tuliszków.

       Zgodnie z regulaminem konkursu w bibliotece szkolnej NST został zorganizowany  Kiermasz Książek. Książki wyeksponowano w czytelni NST. Zbliżające się Święta przyczyniły się do sporego zainteresowania i możliwości  zakupu książek na prezenty pod choinkę. A było z czego wybierać. Zorganizowano również TYDZIEŃ Co_Dziennego Czytania.
Przez pięć dni, każdego dnia na długiej przerwie grupa uczennic z klasy trzeciej aktywnie brała udział we wspólnym czytaniu. Z przeprowadzonej akcji czytelniczej przygotowano fotorelację, którą właśnie prezentujemy.
Dodatkowo uzupełniono „Czytelniczy Co_Dziennik” i zostanie on przesłany na adres Księgarni.


 

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 na lata 2021- 2025 Drukuj E-mail
Miło nam poinformować, że Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie w roku szkolnym 2023/2024 realizuje działania w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 na lata 2021- 2025

       W ramach wyżej wymienionego programu i otrzymanego dofinansowania zgodnie z wytycznymi określonymi w zadaniach projektu

  • zakupiono książki będące nowościami wydawniczymi, książki historyczne oraz lektury i audiobooki  
  • zakupiono nowe elementy wyposażenia biblioteki
  • oraz część środków przeznaczono na realizację działań promujących czytelnictwo.
        Biblioteka szkolna Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie wzbogaciła się o wiele nowości wydawniczych a zakup elementów wyposażenia biblioteki przyczynił się do tego, że biblioteka wraz z czytelnią stała się miejscem atrakcyjnym i  szczególnym. Miejscem, w którym uczniowie i nauczyciele chętnie spędzają swój wolny czas.


 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 65