panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

21 dni 7 godzin 28 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 23 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7468232

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ Drukuj E-mail
W dniach 20 – 21 listopada 2018 roku w Miejskim Osrodku Kultury miało miejsce podsumowanie prawie trzymiesięcznej pracy dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Tradycyjnie już, jak co roku,  uczniowie NST tym razem z klasy 3a technikum pojazdów samochodowych oraz technikum informatycznego, uczestniczyli w tym ekologicznym przedsięwzięciu, XXIII  Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej. Pierwszego dnia uczniowie zaprezentowali poster pt. „Co z tym powietrzem?”  który został wyróżniony. 
Na drugi dzień zaplanowana została projekcja filmów i prezentacji multimedialnych VIII Seminarium Uczniowskiego dotyczącego problemów ochrony środowiska ziemi noworudzkiej pt. ,,CZYSTE POWIETRZE NAD NOWĄ RUDĄ”.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ  PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ  PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ

Nasi uczniowie Emil Bartnicki, Maciej Oremus oraz Patryk Mrozicki zaprezentowali swój  film dotyczący zanieczyszczenia powietrza nad Nową Rudą za który dostali 2 miejsce na 10 prezentacji. Poziom wystąpień świadczył o rzetelnym przygotowaniu uczestników, dużym zasobie ich wiedzy i zaangażowaniu w działania na rzecz czystego powietrza nad Nowa Rudą i jej okolicami.
Na koniec przewidziane zostały podsumowania wcześniejszych działań ekologicznych. Był to m.in. zlot turystyczny „Spotkajmy się na wieży – Kalenica 2018”.   Miało to miejsce 27 września, kiedy to uczniowie NST działający w drużynie pod nazwą „Friends of Nature” (Emil Bartnicki, Weronika Brzezińska, Eryk Czerwiński, Maciej Oremus oraz Patryk Mrozicki)  w czasie spaceru na wieżę widokową na Kalenicy wypełniali test wiedzy o regionie oraz uczestniczyli w konkursie plastycznym polegający na wykonaniu logo SOWY z naturalnych elementów takich jak liście, szyszki, patyczki itp. Przygotowaliśmy również na tę okazję autorską piosenkę pt. „Szliśmy grupą Kalenickim lasem…” Po trudnych zmaganiach grupowych uczniowie odpoczęli przy ognisku i wrócili do domów. 
W tym drugim dniu NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ uczniowie odebrali również nagrody oraz dyplomy za udział w rajdzie pieszym, gdzie drużyna NST może się pochwalić I miejscem.  
Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce Łaskarzewskiej za opiekę podczas tych wszystkich przedsięwzięć oraz p. Teresie Fereżyńskiej za jej zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tej wspaniałej ekologicznej przygody.
                                                                                    
 Uczniowie 3aT NST

Nowości
Popularne