panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 19 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9315983

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
DUMNI Z POWSTAŃCÓW Drukuj E-mail
       24 października podczas zajęć z wychowawcą – Panem Konradem Kałwakiem uczniowie klasy 1AT5 pisali wiadomości i życzenia zdrowia do uczestników Powstania Warszawskiego. Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców oraz chęć pokazania Zrywu przez pryzmat historii osób, które brały w nim udział.
       W przeciwieństwie do lat poprzednich, podczas tegorocznej edycji organizatorzy nie drukowali kartek w tradycyjnej papierowej formie. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu pocztówek środki zostały przeznaczone na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich. W tym roku mieliśmy możliwość wysłania wiadomości on-line nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Mogliśmy napisać życzenia, podziękowania i dodatkowo dołączyć swoje zdjęcie, grafikę lub wideo. Po krótkim zastanowieniu, wybraniu konkretnego adresata (żyjącego Powstańca) oraz chwili zadumy zaczęliśmy kreślić pełne patosu słowa.
       W drugiej części lekcji uczniowie obejrzeli film: „GŁÓD, BRUD I WESELA – ŻYCIE CODZIENNE PODCZAS POWSTANIA WARSZAWSKIEGO”, z którego dowiedzieli się, że Powstańcy nie walczyli dniem i nocą bez przerwy. O tym, że oprócz prowadzenia swoich działań podziemnych, wiedli tzw. życie codzienne. Inne, niż w naszym rozumieniu, ale nie pozbawione prozy życia, którą znamy.
       Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było ono uosobieniem naszych kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.
       Niestety wśród kolejnych pokoleń wraz z biegiem czasu świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z ludzkiej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.

BohaterON umożliwia każdemu wysłanie kartki do Powstańca, przypominając, że pamiętamy...

A Ty na co czekasz? Dołącz do akcji już teraz: https://dumnizpowstancow.pl/dodaj-wpis


 

Nowości
Popularne