panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 16 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9272942

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
UMOWA PATRONACKA Drukuj E-mail
     5 lutego 2024 roku Noworudzka Szkoła Techniczna podpisała kolejną umowę patronacką. Zgodnie z zapisami podpisanej umowy, w Noworudzkiej Szkole Technicznej utworzona zostanie grupa patronacka w branżowej szkole 1 stopnia w zawodzie elektromechanik. Umowa oraz ustalenia poczynione z firmą Morat Swoboda Motion przewidują, że firma prowadzić będzie zajęcia praktyczne dla uczniów nowej klasy. Uczniowie przez trzy lata nauki będą uczyć się zawodu z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii stosowanych w firmie oraz uczestniczyć w procesie produkcyjnym.
     Firma ma swoją siedzibę na terenie strefy w Nowej Rudzie – Słupcu. Jest to kolejna umowa podpisana z Morat Swoboda Motion, poprzednia dotyczyła zawodu operator obrabiarek skrawających.
Morat Swoboda Motion (MSM) to młoda, dynamiczna firma, która dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie układów przeniesienia napędu przyczynia się do rozwoju elektromobilności. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2018 roku. W czerwcu tego samego roku rozpoczęto budowę zakładu produkcyjnego Morat Swoboda Motion Sp. z o.o. w Nowej Rudzie w Polsce. Produkcja seryjna rozpoczęła się w lipcu 2019 r. na powierzchni produkcyjnej o wielkości 4 500 m². Powierzchnia produkcyjna została obecnie podwojona o kolejne 4500 m², do łącznej powierzchni 9000 m². Obecnie firma zatrudnia około 80 osób.
     Wyjątkowość MSM, spółki joint venture utworzonej przez Grupę Franz Morat i Swoboda, polega na połączeniu kompetencji i doświadczenia branżowego dwóch firm o ugruntowanej pozycji oraz na ukierunkowanym wykorzystaniu ich atutów na rozwijającym się rynku elektromobilności. Firma Swoboda jest uznanym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego – dzięki dobrym kontaktom spółka MSM szybko zdobyła pozycję dostawcy i partnera ds. rozwoju technologii napędowych w obszarze elektromobilności. Grupa Franz Morat rozpoczęła produkcję komponentów i przekładni do silników rowerów elektrycznych około 20 lat temu i zaopatrywała w wałki napędowe pierwszą generację samochodów elektrycznych.
      Główna działalność firmy MSM polega na projektowaniu, opracowywaniu i produkcji elementów przekładni, jak również podsystemów i kompletnych układów przeniesienia napędu dla wszystkich mobilnych zastosowań silników elektrycznych. Nasz asortyment produktów obejmuje zębate wały napędowe, przekładnie planetarne, koła zębate czołowe, zębniki i techniczne elementy obudowy, które łączą w sobie zalety metalu i tworzywa sztucznego. W układach napędowych łączymy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technologii przekładni i napędów z wiedzą z zakresu mechatroniki, elektroniki, czujników i siłowników.


 Nowości
Popularne