panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 56 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6571615

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Ponad 25 tysięcy złotych i 3,5 tony nakrętek... Drukuj E-mail
Dobiegła końca akcja „Szkoły dla Nadziei”, której organizatorem była Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. W ramach akcji 40 szkół z całego Dolnego Śląska przez cały ubiegły rok szkolny zebrało dla dzieci chorych na raka ponad 25 tysięcy złotych i 3,5 tony nakrętek. Nasza szkoła otrzymała podziękowania od ww. Fundacji za zaangażowanie wolontariuszy, którzy m.in. organizując akcję charytatywną "Tydzień tosta", promując  przekazywanie na rzecz Fundacji 1% podatku oraz zbierając nakrętki, pomogli podopiecznym tejże Fundacji.

Ponad 25 tysięcy złotych i 3,5 tony nakrętek...

„Szkoły dla Nadziei” to akcja, która miała pokazać, że dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół chcą wspierać swoich rówieśników, którzy dzielnie walczą z rakiem. Wszystkie szkoły, które zaangażowały się w pomoc Fundacji dostawały tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”. Za każdy z obszarów działań, w które włączała się szkoła było przyznane jedno „KOŁO RATUNKOWE”. Świadczyły one, podobnie jak gwiazdki w przypadku hoteli, o poziomie zaangażowania w akcję „Szkoły dla Nadziei”. Spośród szkół, które zdobyły pięć „KÓŁ RATUNKOWYCH”, jury wybrało „RATOWNIKA ROKU” w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Na zwycięzców z każdej grupy czeka wyjątkowa nagroda. Jest nią spotkanie z podróżniczką Martyną Wojciechowską, która przygotowuje dla szkoły wyjątkowy wykład motywacyjny skierowany specjalnie do dzieci. Wykład, który w mądry, a jednocześnie bardzo obrazowy sposób tłumaczy najmłodszym, że niemożliwe nie istnieje. Ambasadorka Fundacji - Martyna Wojciechowska  w ciągu najbliższych tygodni odwiedzi trzy zwycięskie szkoły: podstawówkę w Czernicy, gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie i liceum nr 11 we Wrocławiu.

Opiekunowie wolontariuszy: Grażyna Lawenda, Daniel Jabłoński
Nowości
Popularne