panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 38 gości online

Statystyka

odwiedzających: 8944272

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
70 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim
19 kwietnia 2013 roku mija siedemdziesiąta rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Likwidacja Getta Warszawskiego rozpoczęła się 22 lipca 1942 roku. W ciągu dwóch miesięcy na śmierć w komorach gazowych Treblinki wywieziono około 300 tysięcy Żydów. W getcie pozostało zaledwie około 60-70 tysięcy osób, które skoncentrowano w części terenów dawnego getta, w tzw. getcie szczątkowym.

70 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim  70 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim  70 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim
Czytaj całość...
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Zapraszamy na majówkę DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, który odbędzie się 02 maja 2013 (czwartek) w godz. 10.00-14.00 w budynku głównym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie przy ul. Stara Droga 4.

Zapraszamy na DRZWI OTWARTE

Program dnia otwartego w ZSP Nowa Ruda:
  • 10.00 - spotkanie z Dyrektorem Szkoły i pokaz prezentacji multimedialnej,
Dla gości przewidziano m.in.:
Czytaj całość...
Dzień przedsiębiorczości 2013
Już po raz dziesiąty startujemy 17 kwietnia 2013r. w projekcie edukacyjnym „Dzień przedsiębiorczości”. Nasi uczniowie biorą udział w programie jednodniowych praktyk dzięki współpracy szkoły z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


Projekt ma zasięg ogólnopolski, a Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach. W programach Fundacji wzięło udział ponad 5 milionów uczniów, którzy ucząc się poprzez działanie, poznali zagadnienia przedsiębiorczości, ekonomii i biznesu.

Czytaj całość...
Praktyka zawodowa technikum hotelarskiego we Francji
     W kwietniu tego roku, uczniowie klas 2b i 3b technikum hotelarskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych w Nowej Rudzie wyjechali na 12 dniową praktykę zawodową  na Lazurowe Wybrzeże Francji.
     Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku”.
     Mieszkaliśmy w kilkuosobowych domkach na Kempingu Prairies de la Mer nad samym morzem.
     Szczegółowo poznaliśmy zasady funkcjonowania kempingu, jako przykładowego obiektu hotelarskiego – zajrzeliśmy we wszystkie jego zakamarki. Pomagaliśmy w przygotowaniu obiektu do rozpoczęcia sezonu i przyjęcia gości, mieliśmy okazję przyjrzeć się i samodzielnie spróbować przygotować różne potrawy charakterystyczne dla kuchni francuskiej, bazujące głównie na owocach morza. Byliśmy w nowoczesnym, bardzo drogim 5* Hotelu de Paris w Saint Tropez. Dało nam to możliwość porównania funkcjonowania najlepszych hoteli polskich i francuskich.

Praktyka zawodowa technikum hotelarskiego we Francji  Praktyka zawodowa technikum hotelarskiego we Francji  Praktyka zawodowa technikum hotelarskiego we Francji
Czytaj całość...
Sukces hotelarzy
     Dnia 9 kwietnia 2013 r. w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju odbył się Wojewódzki Konkurs Hotelarsko – Gastronomiczno Turystyczny o  tytuł „Profesjonalista i Mistrz  w  branży turystycznej” pod  patronatem KOWEZIU w Warszawie, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i  Starosty Kłodzkiego.
     Do konkursu w kategorii hotelarstwo przystąpiło 8 szkół z Dolnego Śląska, między innymi z Wrocławia, Jeleniej Góry, Oławy, Pieszyc, Stronia Śląskiego, Kłodzka i Polanicy Zdroju. Do zadań uczestników konkursu należało rozwiązanie testu pisemnego z wiedzy ogólnej hotelarskiej, dokonanie autoprezentacji oraz kompleksowe obsłużenie  gościa w recepcji w języku angielskim i w języku polskim wraz z wypełnieniem dokumentacji, np. karta pobytu, karta meldunkowa, potwierdzenie rezerwacji itp. W skład jury wchodzili pracodawcy, tj. dyrektorzy hoteli, pensjonatów, restauracji. W rolę trudnych gości, których należało profesjonalnie obsłużyć w recepcji najpierw w języku  angielskim, wcielili się nauczyciele języka angielskiego, a następnie pracodawcy, których należało obsłużyć w języku polskim i poprawnie wypełnić dokumentację.

Sukces hotelarzy   Sukces hotelarzy   Sukces hotelarzy
Czytaj całość...
XIV POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY MISS/MISTER ORTOGRAFII

Miss czy Mister ortografii? Kto wygrał?

     5 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie odbyła się już 14 edycja Powiatowego Konkursu Miss/Mister Ortografii. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a także – po raz pierwszy – gimnazjów.

XIV  POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY  MISS/MISTER ORTOGRAFII  XIV  POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY  MISS/MISTER ORTOGRAFII  XIV  POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY  MISS/MISTER ORTOGRAFII

     Na  początku uroczystości Dyrektor ZSP mgr Brygida Gąsior przywitała przybyłą młodzież wraz z opiekunami oraz – przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Nowej  Rudzie, Pana Leszka Wójcika.
W swoim przemówieniu mgr Brygida Gąsior  przywołała ideę, która przyświeca twórcom Konkursu od początku jego trwania – troska o kulturę języka polskiego. Bez wątpienia, w obecnych czasach, jest ona coraz bardziej aktualna.
     Pełne niespodzianek językowych dyktando  przygotowała mgr Elżbieta Szuba.
Oto jego fragment:
Czytaj całość...
NOWA RUDA WIDZIANA OCZAMI LOKALNYCH ARTYSTÓW
Od 15 marca w bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę „Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów” do przygotowania, której wykorzystano prace Ilony Antoniów, Henryka Borkowskiego, Katarzyny Kmity, Ryszarda Jańskiego, Alicji Palacios. Wystawa ma na celu ukazanie młodzieży walorów estetycznych naszej miejscowości. Uzupełnieniem wystawy są wiersze o Nowej Rudzie napisane przez Olgę Tokarczuk i Karola Maliszewskiego.

Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów  Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów  Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne