panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

158 dni 0 godzin 34 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 13 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7288451

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Dzień Niepodległości na rockowo
    10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.
Dzień Niepodległości to święto radosne, a nie jedynie związane z historyczną martyrologią. Ważnym zadaniem każdej szkoły jest zaszczepienie w młodych ludziach postawy obywatelskiej i patriotycznej. Stąd pomysł, aby świętować ten dzień na sposób bliski młodym ludziom.
 Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, którego kulminacją był patriotyczny występ rockowy.

Dzień Niepodległości na rockowo  Dzień Niepodległości na rockowo  Dzień Niepodległości na rockowo

 Zespół muzyczny w składzie: wokal - Daria Groń (kl.II bT) i Katarzyna Zwolenik (kl.IV b T), perkusja - Kamil Lisowski (kl.III a ZSZ),  gitara - Kamil Głowacki (kl. II a T), saksofon - Oskar Zguda (kl. II aT), zaprezentowali  w aranżacji rockowej znane pieśni patriotyczne tj. ,, Piechota", ,,Rota",,, Pierwsza Kadrowa".
Pozostałe piosenki: „Wojenko, wojenko” oraz „Białe róże” wykonały a capella Patrycja Pieniążek (kl. IV e T), Paulina Wysoka i Magdalena Mucha (kl. IV dT) oraz Sandra Dolska (kl. III cT). Pieśni przeplatały się z utworami poetyckimi, pięknie zaprezentowanymi przez Ewelinę Kuśnierz (kl.IV eT), Karolinę Czyż i Janinę Wilk (kl. III cT) oraz Roksanę Pogorzelec (kl.II bT). Uroczystość prowadzili Natalia Dąbrowna i Kamil Otremba (kl. III bT) oraz Karolina Czyż (kl.III cT).
Czytaj całość...
Konkurs recytatorski
04. listopada 2011r. reprezentacja naszej szkoły w osobach Karoliny Czyż i Pauliny Wysockiej brały udział w finałach Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej w Jaworzynie Śląskiej. Dziewczęta zostały wytypowane do udziału w nich podczas eliminacji rejonowych, które odbyły się 28 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie.

Konkurs recytatorski  Konkurs recytatorski
Bezpłatny kurs na spawacza
Od 12.09-27.10.2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie organizowany był kurs Spawacza Elektordą Otuloną. Kurs finansowany był z funduszu "Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II".

Zajęcia praktyczne odbywały się na spawalniach szkolnych. Prowadzone były przez p.Stanisława Wawrzyniaka i p. Eugeniusza Dereniuka, natomiast zajęcia teoretyczne prowadził p. Eugeniusz Motyka.

Cały kurs odbywał się po godzinach lekcyjnych. Na kursie uczestniczyło piętnaście osób. Uzyskali oni wszyscy dodatkowe kwalifikacje zawodowe potwierdzone Certyfikatem.

Paweł Banaś klasa 3aT
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Karoliny Czyż
03.11.2011 r. uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie, Karolina Czyż razem z 2 innymi reprezentantami woj. dolnośląskiego została zaproszona do Warszawy, gdzie odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk pani minister Katarzyny Hall. Jest to szczególne wyróżnienie, Karolina znalazła się w grupie 58 zaproszonych stypendystów z ponad 4020 laureatów z całej Polski. Karolina jest uczennicą klasy III Technikum Poligraficznego.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Karoliny Czyż  Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Karoliny Czyż
Sukces Karoliny Czyż
24 października uczennica klasy IIIcT, Karolina Czyż odebrała w Hotelu Roman-Piast w Świdnicy stypendium przyznane przez Rotary Club Świdnica-Wałbrzych, za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2010/2011. Nasza Uczennica została sklasyfikowana na drugim miejscu, na 16 osób które uzyskały w/w stypendium, a 43 osoby, które starały się o jego uzyskanie.

Sukces Karoliny Czyż  Sukces Karoliny Czyż
Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i Parlamentu RP
   Grupa uczniów z naszej szkoły, wraz z koleżankami i kolegami z noworudzkiego LO uczestniczyła w edukacyjnej wycieczce do Warszawy, celem zwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego oraz polskiego Parlamentu.

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i Parlamentu RP  Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i Parlamentu RP  Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i Parlamentu RP

   Muzeum otwarto w 60-tą rocznicę wybuchu Powstania, w 2004 r. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość.
Czytaj całość...
KONKURS - łączna pula nagród 25.000 PLN!
     Projekt  „Fundusze dla Polski - Blogowa Mapa Przemian” to druga edycja projektu skierowanego do nauczycieli i młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych, służąca prezentacji efektów wykorzystania Funduszy Europejskich w procesie modernizacji Polski.
     W ramach projektu odbywa się ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów na multimedialnego bloga ukazującego rozwój Polski dzięki finansowemu wsparciu z Funduszy Europejskich.
     Aby wygrać należy założyć blog do 3 października i do13 listopada przesłać link do niego na adres wypełniając formularz zgłoszenia dostępny na stronie www.mapaprzemian.pl, na której też znajdują się szczegółowe informacje dotyczące niniejszego konkursu.

Więcej informacji udziela szkolny koordynator projektu p. Daniel Jabłoński (gabinet A2-5)

<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne