panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 70 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6097253

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Święto Komisji Edukacji Narodowej...czyli dzień nauczyciela :)

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

      14 X przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to nasze wspólne święto, dzień, w którym w sposób szczególny, my uczniowie okazujemy wdzięczność naszym pedagogom. Szanowni Nauczyciele, Katecheci, pracownicy naszej szkoły – chcemy wszystkim Wam przekazać jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam na co dzień. Wam, Drodzy Nauczyciele, dziękujemy za poświęcenie i trud wkładany w nasze wychowanie, za wiarę w nas, nieustannie potrzebujących Waszych rad i wskazówek. Niech słowa poety będą wyrazem naszej wdzięczności i podziękowania:
Czytaj całość...
Sztafetowe biegi przełajowe
Dnia 05.10.2010 liczna reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w Bystrzycy Kłodzkiej. Reprezentacja dziewcząt zajęła 6 miejsce, natomiast chłopcy nie ukończyli biegu.

Sztafetowe biegi przełajowe  Sztafetowe biegi przełajowe 


Czytaj całość...
XI Zlot Turystyczny
     24.09.2010r. uczennice klasy 2 Technikum Ochrony Środowiska: Kamila Bednarek, Monika Czaniecka, Bogusława Grządziel, Paulina Kotuła, Natalia Pietrzykowska, Irmina Rola, Kamila Walończyk pod opieką Pani Magdaleny Osickiej uczestniczyły XI Zlocie Turystycznym – „Spotkajmy się na wieży” w ramach „Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej 2010”
     W tym roku spotkaliśmy się na Górze Włodzickiej w Świerkach. Dziewczęta musiały zmierzyć się z pytaniami z ogólnej wiedzy o lesie, Wzgórzach Włodzickich. Pracowały z mapą i kompasem. Reklamowały Wzgórza Włodzickie pięknym pomysłem na plakat. Trud i poświęcenie zostały docenione prze jury – otrzymaliśmy dyplom.

XI Zlot Turystyczny  XI Zlot Turystyczny 

Czytaj całość...
Sprzątanie świata
Uczniowie naszej szkoły co roku uczestniczą w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". W tym roku wyruszyliśmy 17.09.2010r. pod opieką p. Magdaleny Osickiej, p. Patrycji Siwek i p. Jacka Pomorskiego. Sprzątaliśmy tereny przy szkole. Najbardziej zaśmiecony był lasek w pobliżu stadionu gdzie posprzątaliśmy różne śmieci począwszy od opakowań po słodyczach i napojach, a skończywszy na ubraniach, butach i czajniku. Zaśmiecone były również krzaki i teren przy ławeczkach obok drogi. Na górce znaleźliśmy popsute sanki – to największe znalezisko naszej wędrówki. Podczas sprzątania prowadziliśmy selektywną zbiórkę surowców wtórnych dzięki czemu powiększyliśmy szkolne zbiory puszek nakrętek i baterii do konkursu organizowanego przez noworudzkie usługi komunalne.

Sprzątanie świata  Sprzątanie świata
Czytaj całość...
Apel ministra edukacji narodowej

Apel ministra edukacji narodowej do dyrektorów szkół i placówek o przeciwdziałanie zażywaniu „dopalaczy" przez uczniów

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek,


w związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia dzieci i młodzieży, wynikającym z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym, potocznie nazywanych „dopalaczami", proszę o podjęcie następujących działań:


Czytaj całość...
KONKURS - łączna pula nagród 27.450 PLN!
Fundacja Think! zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie "Fundusze dla Polski - Filmowa Mapa Przemian". W ramach projektu odbędzie się ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów na najciekawsze filmy ukazujące rozwój Polski dzięki finansowemu wsparciu z Funduszy Europejskich. Wystarczy komórka lub kamera oraz ciekawy pomysł, by zmierzyć się z konkursowym wyzwaniem. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 27.450złotych! Konkurs filmowy skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Zadaniem uczniów jest przygotowanie filmiku pokazującego wpływ środków unijnych na rozwój miejscowości, regionu, Polski. Przesłane filmy zostaną umieszczone na interaktywnej "Filmowej Mapie Przemian" oraz w kanale filmowym. Termin nadsyłania filmów upływa 5 listopada 2010r. Zgłaszane filmy nie powinny być dłuższe niż 180 sekund oraz "cięższe" niż 60 MB. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się w serwisie www.mapaprzemian.pl oraz www.think.org.pl

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w konkursie!

Więcej informacji udziela p. Daniel Jabłoński (gabinet A2-5)
Dolnośląski Turniej Pierwszej Pomocy
Dnia 31 maja odbył się Dolnośląski Turniej Pierwszej Pomocy w Centru Turystyczno-Sportowym w Słupcu. Drużyna w składzie: Marcelina Traczyk, Tomek Matuszyk, Marcin Majchrzak i Patrycja Pieniążek zajęli drugie miejsce. Turniej obejmował: test teoretyczny i zagadnienia praktyczne. Teoretyczne zagadnienia dotyczyły wszystkich zagadnień dotyczących medycyny ratunkowej, natomiast w części praktycznej uczniowie musieli wykazać się znajomością BLS (Basic Life Support), Triage - system START oraz stanami zagrożenia życia w różnych sytuacjach. W turnieju wzięło udział 48 drużyn z województwa dolnośląskiego. Opiekunem była Pani Marzena Ludwin.

Dolnośląski Turniej 
Pierwszej   Dolnośląski Turniej  
Pierwszej   Dolnośląski Turniej  
Pierwszej
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne