panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 35 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9373876

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Wolontariant 2013 we współpracy z Towarzystwem Pomocy św. Brata Alberta Koło Kłodzkie
 Dnia 01.11.2013 roku wolontariusze z Noworudzkiej Szkoły Technicznej  już po raz drugi wzięli udział w organizowanej akcji przez Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta Koło Kłodzkie zajmującej się pomocą ludziom biednym, bezdomnych oraz o niskim  statusie społecznym. Zbiórka pieniężna odbyła się od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. Cała grupa wolontariuszy liczyła 10 osób-m. in. Natalia Szyjut, Karolina Pendlowska, Elżbieta Rak, Krzysztof Małkowski, Hubert Gomułka, Kamila Naranowicz, Dorota Pasiut, Arkadiusz Stelmach. Zbiórka odbyła się przy cmentarzu w Nowej Rudzie i Nowej Rudzie-Słupiec. Cała akcja przebiegła pomyślnie i mamy nadzieję, że nasza praca  w przyszłości równiesz przyniesie korzyści najbardziej potrzebującym.

Autorki tekstu Natalia Szyjut , Karolina Pendlowska kl.1bT

Lekcja hotelarzy w terenie - tym razem Kraków
W piątek, 8 listopada pierwsza klasa hotelarzy wyruszyła na wycieczkę do Krakowa.
     Głównym celem wyprawy było odwiedzenie słynnego hotelu Puro w Krakowie. Znajduje się on w samym centrum miasta, zaledwie 500 metrów od Rynku Głównego. Hotel przepełniony jest zaawansowanymi technologiami i nowoczesnym designem. Sześciopietrowy budynek nie posiada  tradycyjnej recepcji, na gości czekają check-in kioski, w których można się samodzielnie zameldować i odebrać kartę-klucz do pokoju. Dzięi temu przyjezdni mają więcej czasu na odpoczynek, a  ilośc zatrudnionego personelu organiczona jest do minimum. Wszystko po to, by kwaterować turystów w luksusowych warunkach za jak najmniejszą opłatą.  Każdy pokój jest klimatyzowany. Wyposażenie obejmuje tablet, 40-calowy telewizor z płaskim ekranem oraz sejf. Całość robi piorunujące wrażenie.

Lekcja hotelarzy w terenie - tym razem Kraków  Lekcja hotelarzy w terenie - tym razem Kraków  Lekcja hotelarzy w terenie - tym razem Kraków

Czytaj całość...
Kiermasz taniej książki
BIBLIOTEKA SZKOLNA
zaprasza na

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

w ofercie:
Literatura młodzieżowa, bajki, kolorowanki, opracowania lektur, poradniki, repetytoria dla maturzystów, poradniki i inne)

Zbieramy krew dla Cypriana i innych dzieci
14 listopada godz. 8.00 w naszej szkole odbędzie się zbiórka krwi.
Można oddać każdą grupę krwi. Oddając krew, można pomóc również innym Dzieciom.
       Osoby, które nie mają oznaczonej grupy krwi, również mogą wziąć udział w zbiórce. Ich krew zostanie pobrana i oznaczona.
    Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków.

Zbieramy krew dla Cypriana i innych dzieci

Możesz zostać krwiodawcą jeśli:
Czytaj całość...
Nowoczesna lekcja historii w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Uroczyste obchody Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości to już tradycja w naszej szkole. W tym roku hasłem przewodnim akademii były słowa Antoniego Słonimskiego:” Ojczyzna moja wolna, wolna…” pochodzące z utworu „Czarna wiosna”. Obchody tego wielkiego święta narodowego, które większości młodych ludzi kojarzy się jedynie z dniem wolnym od zajęć, zostało przygotowane z ogromnym zaangażowaniem  przez uczniów klas trzecich.  Opiekę nad grupą sprawowała pani Jolanta Chuchla, pani Mirosława Kossak, pani Marta Augustynowska - Klincewicz. Młodzież przygotowała montaż słowno- muzyczny, dokonując własnej aranżacji pieśni patriotycznych i dopełniając całość bardzo ciekawą prezentacją multimedialną.

Nowoczesna lekcja historii w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Nowoczesna lekcja historii w Noworudzkiej Szkole Technicznej  Nowoczesna lekcja historii w Noworudzkiej Szkole Technicznej
Czytaj całość...
Wystawa w bibliotece szkolnej
95 rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, ziściły się marzenia Polaków o bycie niepodległym. Polska wróciła na mapy Europy. Stało się to możliwe dzięki korzystnemu splotowi wydarzeń, które doprowadziły do upadku państw zaborczych oraz dzięki ogromnemu wysiłkowi narodu polskiego w dążeniu do odzyskania niepodległego państwa.

Wystawa w bibliotece  Wystawa w bibliotece  Wystawa w bibliotece
Czytaj całość...
Potrzeby młodzieży w moim mieście
31.10.2013 r. Samorząd Uczniowski NST w Nowej Rudzie skorzystał z zaproszenia Starosty Powiatu Kłodzkiego P. Macieja Awiżyna i wziął udział w konferencji ,,Potrzeby młodzieży w moim mieście”, realizowanej w ramach projektu,,Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego”.  Samorzą Uczniowski  pod opieką mgr B.Szostak, reprezentowali: Pamela Wojtkowiak (kl.3aTI), Alina i Małgorzata Dąbrowskie (kl 3bTH).

Potrzeby młodzieży w moim mieście  Potrzeby młodzieży w moim mieście  Potrzeby młodzieży w moim mieście
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne