panorama szkoły
NST Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 23 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9373823

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Podsumowanie Licealiady
W ramach Licealiady 2011/2012 uczniowie ZSP w Nowej Rudzie osiągnęli następujące wyniki podczas Mistrzostw Powiatu Kłodzkiego
 • Biegi przełajowe : dziewczęta 6 miejsce, chłopcy 6 miejsce.
 • Piłka koszykowa : chłopcy 5 miejsce.
 • Pływanie : dziewczęta 3 miejsce, chłopcy 3 miejsce.
 • Halowa piłka nozna : dziewczęta 7 miejsce, chłopcy 9-13 miejsce.
 • Narciarstwo alpejskie : dziewczęta 4 miejsce, chłopcy 9 miejsce.
 • Piłka siatkowa:  dziewczęta 1 miejsce;  chłopcy 3 miejsce.
Czytaj całość...
MISTRZOSTWA SZKOŁY W WYCISKANIU WIELOKROTNYM
W dniu 25 kwietnia 2012 roku na siłowni przy sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Wielokrotnym. Zawody zostały rozegrane w kategorii mężczyzn OPEN, ciężar sztangi wynosił 50kg. O kolejności decydowała ilość zaliczonych prób.

Wyniki końcowe zawodów:
     I   miejsce  -   Piotr Głaz
     II  miejsce  -   Kamil Tracz     
     III miejsce  -   Tomasz Matuszyk
     IV miejsce   -  Michał Szarf

MISTRZOSTWA SZKOŁY W WYCISKANIU WIELOKROTNYM  MISTRZOSTWA SZKOŁY W WYCISKANIU WIELOKROTNYM  MISTRZOSTWA SZKOŁY W WYCISKANIU WIELOKROTNYM

Czytaj całość...
72 rocznica ZBRODNI KATYŃSKIEJ
W bibliotece szkolnej przygotowano wystawę z cyklu PAMIĘĆ JEST W NAS poświęconej

72 rocznicy ZBRODNI  KATYŃSKIEJ

Tematyka zbrodni katyńskiej stanowi istotny element nie tylko edukacji historycznej, ale również patriotycznej. Wystawione materiały to karty dydaktyczne, obszerna bibliografia, mapy, biogramy oraz fotografie. Dodatkowym elementem, towarzyszącym wystawie, jest projekcja filmów Zbrodnia bez kary oraz  Zbrodnia katyńska, które zawierają usystematyzowany tematycznie materiał ikonograficzny: zdjęcia miejsc kaźni, ekshumacji a także fotografie współczesne ukazujące dzisiejszy stan dawnych obozów.

72 rocznica ZBRODNI KATYŃSKIEJ  72 rocznica ZBRODNI KATYŃSKIEJ  72 rocznica ZBRODNI KATYŃSKIEJ
Sukces naszych tenisistów
Nikt nie liczył na powtórzenie sukcesu sprzed roku, kiedy to nasza reprezentacja w składzie Sławomir i Łukasz Brodacki zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym, a jednak udało się. Nasi uczniowie w nieco zmienionym składzie tj. Łukasz Brodacki, Patryk Gołyźniak i Michał Mirota wywalczyli trzecie miejsce w turnieju drużynowym, który odbył się 14.03.2012r. w ZSO w Kłodzku. Na uwagę zasługuje wygrana naszych tenisistów z drużyną KSP Kłodzko, w której składzie wystąpił Mistrz Województwa juniorów i jednocześnie zawodnik II ligowej drużyny GLKS Orlęta Krosnowice - Przemysław Kwaszyński. Kluczowa okazała się tu wygrana w grze podwójnej z ww. teamem i dzięki dobrej postawie naszego debla wyszliśmy na drugim miejscu z grupy. W 1/2 finału nasi brązowi medaliści ulegli drużynie gospodarzy, a wygrywając ze szkołą RST Polanica Zdrój zapewnili sobie kolejny rok z rzędu trzecie miejsce w rozgrywkach.
 
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym  Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym  Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym
Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
08.03.2012r. odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie w tenisie stołowym. Jak co roku turniej cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Do zawodów zgłosiło się 15 zawodników, którzy rozegrali turniej systemem do dwóch przegranych spotkań. Zawody wygrał Łukasz Brodacki z klasy 3ZSZ, na co dzień zawodnik IV ligowego klubu USKS GM Nowa Ruda, który rozstawiony z numerem jeden w turnieju nie pozostawił cienia wątpliwości swoim kolegom wygrywając wszystkie swoje pojedynki stosunkiem 3:0. Na drugim miejscu uplasował się Patryk Gołyźniak 1cT, a trzecie miejsce zajął Michał Mirota 2aT zdobywając jednocześnie prawo do startu w reprezentacji szkoły na Mistrzostwach Powiatu w Kłodzku.

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym  Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym  Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

Konferencja dla uczniów w ramach projektu Szkoła Nowych Technologii
Dnia 24.02.2012r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie odbyła się konferencja, prowadzona przez stażystów (czterech studentów Politechniki Poznańskiej i Politechniki Rzeszowskiej) przeszkolonych przez firmę Microsoft, dotycząca między innymi:

Szkoła Nowych Technologii  Szkoła Nowych Technologii
 • Programowania Windows Phone –  możliwości pisania oprogramowania na telefony komórkowe,
 • HTML 5 – najnowszej wersji HTML-a języka wykorzystywanego do tworzenia stron internetowych,
Czytaj całość...
Doposażenie biblioteki szkolnej
W miesiącu grudniu 2011r. biblioteka szkolna otrzymała w ramach projektu europejskiego „MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU” 67 pozycji książkowych na kwotę 3278 zł.

Wśród wielu pozycji znajdują się: szkolne encyklopedie tematyczne, słowniki tematyczne – przedmiotowe, słowniki do języka angielskiego i niemieckiego, repetytoria i lektury.

Doposażenie biblioteki szkolnej  Doposażenie biblioteki szkolnej  Doposażenie biblioteki szkolnej
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne