panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

121 dni 0 godzin 19 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 12 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7337785

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Święto Komisji Edukacji Narodowej...czyli dzień nauczyciela :)

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

      14 X przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to nasze wspólne święto, dzień, w którym w sposób szczególny, my uczniowie okazujemy wdzięczność naszym pedagogom. Szanowni Nauczyciele, Katecheci, pracownicy naszej szkoły – chcemy wszystkim Wam przekazać jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam na co dzień. Wam, Drodzy Nauczyciele, dziękujemy za poświęcenie i trud wkładany w nasze wychowanie, za wiarę w nas, nieustannie potrzebujących Waszych rad i wskazówek. Niech słowa poety będą wyrazem naszej wdzięczności i podziękowania:
Czytaj całość...
Sztafetowe biegi przełajowe
Dnia 05.10.2010 liczna reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w Bystrzycy Kłodzkiej. Reprezentacja dziewcząt zajęła 6 miejsce, natomiast chłopcy nie ukończyli biegu.

Sztafetowe biegi przełajowe  Sztafetowe biegi przełajowe 


Czytaj całość...
XI Zlot Turystyczny
     24.09.2010r. uczennice klasy 2 Technikum Ochrony Środowiska: Kamila Bednarek, Monika Czaniecka, Bogusława Grządziel, Paulina Kotuła, Natalia Pietrzykowska, Irmina Rola, Kamila Walończyk pod opieką Pani Magdaleny Osickiej uczestniczyły XI Zlocie Turystycznym – „Spotkajmy się na wieży” w ramach „Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej 2010”
     W tym roku spotkaliśmy się na Górze Włodzickiej w Świerkach. Dziewczęta musiały zmierzyć się z pytaniami z ogólnej wiedzy o lesie, Wzgórzach Włodzickich. Pracowały z mapą i kompasem. Reklamowały Wzgórza Włodzickie pięknym pomysłem na plakat. Trud i poświęcenie zostały docenione prze jury – otrzymaliśmy dyplom.

XI Zlot Turystyczny  XI Zlot Turystyczny 

Czytaj całość...
KONKURS - łączna pula nagród 27.450 PLN!
Fundacja Think! zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie "Fundusze dla Polski - Filmowa Mapa Przemian". W ramach projektu odbędzie się ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów na najciekawsze filmy ukazujące rozwój Polski dzięki finansowemu wsparciu z Funduszy Europejskich. Wystarczy komórka lub kamera oraz ciekawy pomysł, by zmierzyć się z konkursowym wyzwaniem. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 27.450złotych! Konkurs filmowy skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Zadaniem uczniów jest przygotowanie filmiku pokazującego wpływ środków unijnych na rozwój miejscowości, regionu, Polski. Przesłane filmy zostaną umieszczone na interaktywnej "Filmowej Mapie Przemian" oraz w kanale filmowym. Termin nadsyłania filmów upływa 5 listopada 2010r. Zgłaszane filmy nie powinny być dłuższe niż 180 sekund oraz "cięższe" niż 60 MB. Regulamin konkursu oraz szczegółowe zasady i opis nagród znajdują się w serwisie www.mapaprzemian.pl oraz www.think.org.pl

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w konkursie!

Więcej informacji udziela p. Daniel Jabłoński (gabinet A2-5)
Dolnośląski Turniej Pierwszej Pomocy
Dnia 31 maja odbył się Dolnośląski Turniej Pierwszej Pomocy w Centru Turystyczno-Sportowym w Słupcu. Drużyna w składzie: Marcelina Traczyk, Tomek Matuszyk, Marcin Majchrzak i Patrycja Pieniążek zajęli drugie miejsce. Turniej obejmował: test teoretyczny i zagadnienia praktyczne. Teoretyczne zagadnienia dotyczyły wszystkich zagadnień dotyczących medycyny ratunkowej, natomiast w części praktycznej uczniowie musieli wykazać się znajomością BLS (Basic Life Support), Triage - system START oraz stanami zagrożenia życia w różnych sytuacjach. W turnieju wzięło udział 48 drużyn z województwa dolnośląskiego. Opiekunem była Pani Marzena Ludwin.

Dolnośląski Turniej 
Pierwszej   Dolnośląski Turniej  
Pierwszej   Dolnośląski Turniej  
Pierwszej
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II
Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II. Z okazji V Dni Papieskich Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, pod patronatem Wydziału Katechetycznego przy Świdnickiej Kurii Biskupiej, zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Multimedialny o Janie Pawle II pt. "Życie jest cenne - doceń je". Prace oceniał między innymi Piotr Tomczyk - wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wygrać można było bardzo cenne nagrody - zwycięzca otrzymywał laptop. W konkursie wzięło udział kilkoro uczniów z naszej szkoły, jednak największe gratulacje należą się Emilii Czekaj z klasy IIc, która wygrała owy konkurs. Emilia uczęszcza do klasy o profilu informatycznym, a interesuje się właśnie grafiką komputerową. Miejmy nadzieję, że Emilia nadal będzie rozwijała swoją pasję. Życzymy dalszych sukcesów.


Karolina Dominas kl. IIc
II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej
     Dnia 28 kwietnia 2010 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej.
     Konkurs polegał na wyrecytowaniu wiersza  w jednym z trzech języków: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które przygotowały wiersze w języku angielskim. Były to: Małgorzata Jaworska z klasy III d TH oraz Adrianna Jania z IIB TH. Poziom prezentowanej w języku angielskim poezji był wysoki i przekroczył najśmielsze oczekiwania jury, dlatego za wyjątkowy sukces uważamy zdobycie III miejsca przez Małgosię Jaworską, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła wiersz angielskiego poety Williama Blake'a pt”Love's Secret”.
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne