panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 81 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6568370

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej
     Dnia 28 kwietnia 2010 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej.
     Konkurs polegał na wyrecytowaniu wiersza  w jednym z trzech języków: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które przygotowały wiersze w języku angielskim. Były to: Małgorzata Jaworska z klasy III d TH oraz Adrianna Jania z IIB TH. Poziom prezentowanej w języku angielskim poezji był wysoki i przekroczył najśmielsze oczekiwania jury, dlatego za wyjątkowy sukces uważamy zdobycie III miejsca przez Małgosię Jaworską, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła wiersz angielskiego poety Williama Blake'a pt”Love's Secret”.
XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny
     26 marca br. nasza szkoła – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie, gościła uczniów z 10 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego. Powodem ich wizyty był organizowany już po raz jedenasty Konkurs „Miss/Mister Ortografii”.

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny  XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

     Powiat reprezentowali uczniowie następujących szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku, Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości, Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kudowie, Liceum Ogólnokształcące w Lądku, Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nowej Rudzie, oraz nasza szkoła. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów.
Czytaj całość...
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach
Dnia 23 marca 2010 roku w Kłodzku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach -zawody drużynowe. W zawodach brało udział sześć drużyn ze Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego, nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce przed LO Lądek Zdrój i LO Kudowa Zdrój. Jest to największy sukces naszej szkoły w tej dyscyplinie w ostatnich latach!!!Gratulujemy!

Naszą szkołę reprezentowali: Rapanowicz Mateusz, Rapanowicz Grzegorz, Rapanowicz Jerzy, Sandra Dolska.
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.
Dnia 17  marca 2010 w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego  Szkół Ponadgimnazjalnych  w piłce ręcznej dziewcząt, natomiast 18  marca 2010 w Kłodzku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego  Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. Niestety nasze zespoły, mimo pięknej gry i zaciętej rywalizacji, uległy zespołom z Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej zajmując czwarte miejsca.

Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej  Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej
Czytaj całość...
Brawo Szczypiorniści!!!
Dnia 12.03.2010 w hali CTS w Nowej Rudzie –Słupcu odbyły się Mistrzostwa Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych  w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.
Nasze reprezentacje po zaciętej rywalizacji pokonały zespoły z Liceum Ogólnokształcącego awansując tym samym do Mistrzostw Powiatu Kłodzkiego które odbędą się 17 marca w Bystrzycy Kłodzkiej-dziewczęta i 18 marca 2010 w Kłodzku –chłopcy.

Brawo szczypiorniści  Brawo szczypiorniści
Czytaj całość...
ROK CHOPINOWSKI 2010 w bibliotece szkolnej
Jak powiedział Ignacy Jan Paderewski w setną rocznicę narodzin Fryderyka Chopina: „Zabraniano nam Słowackiego, Krasickiego, Mickiewicza. Nie zabroniono nam Chopina.

A jednak w Chopinie tkwi wszystko, czego nam wzbraniano: barwne kontusze, pasy złotem lite, posępne czamarki, krakowskie rogatywki, szlacheckich brzęk szabel, naszych kos chłopskich połyski, jęk piersi zranionej, bunt spętanego ducha, krzyże cmentarne, przydrożne wiejskie kościółki, modlitwy serc stroskanych, niewoli ból, wolności żal, tyranów przekleństwo i zwycięstwa radosna pieśń (...).”

Rok Chopinowski 2010  Rok Chopinowski 2010

Czytaj całość...
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym
Dnia 09.03.2010r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kłodzku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Sławomir Brodacki, Paweł Warchał i Patryk Ptaszkiewicz. W turnieju startowało osiem reprezentacji szkół powiatu kłodzkiego, które zostały podzielone na dwie grupy.

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne