panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 28 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9180070

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Konkurs Języka Polskiego dla klas pierwszych
Przed feriami zimowymi odbył się Konkurs Języka Polskiego dla klas pierwszych. Konkurs miał na celu propagowanie dbałości o poprawność językową i kształtowanie świadomości językowej uczniów naszej szkoły. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klasy Ia i Ib technikum. Wszyscy uczestnicy spisali się bardzo dobrze, a laureatami zostały następujące osoby:

I miejsce – Daria Oleksy
II miejsce – Malwina Dunaj i Adam Kocoń
III miejsce – Krzysztof Małkowski
Gratulujemy!

WRAŻENIA Z BIAŁYCH FERII
W  związku z realizacją programu „Ruszamy na stoki Kotliny Kłodzkiej”, w  czasie  tegorocznych ferii zimowych, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczestniczyła w wyjazdach  na stoki narciarskie do  Zieleńca  i Rzeczki. Humory dopisywały, pogoda była równie wspaniała jak warunki narciarskie – widoczne na „załączonych obrazkach”. Opiekunami wypadów  byli mgr Mirosława Kossak i mgr Jacek Pomorski.
Kto nie był -niech żałuje!!!

Ferie  Ferie  Ferie
III MIEJSCE SIATKARZY!
     W dniu 7 stycznia 2013 roku na obiektach Centrum Turystyczno - Sportowego w Nowej Rudzie–Słupcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.
     W turnieju uczestniczyły reprezentacje dziewięciu szkół. W eliminacjach  drużyny zostały  podzielone  na trzy grupy, a mecze rozgrywane były systemem „każdy z  każdym”. Zwycięzcy grup spotkali się w finale.
     Reprezentacja naszej szkoły po wygraniu dwóch meczów awansowała do finału, w którym ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Wielkie gratulacje dla naszych chłopaków, którzy grali w składzie: Przemysław Borek, Mateusz Bizgień, Paweł Dubiecki, Patryk Gołyźniak, Jacek Krzysiak, Rafał Lokś, Mateusz Łukasik, Szymon Łukaszyk, Kacper Sikorski, Piotr Szczotka.
III MIEJSCE  SIATKARZY!
Opiekunem drużyny był p. Jacek Pomorski.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
     Jest to święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.
     Obchody koordynowane są przez Wolontariuszy ONZ.
     Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego oraz osiągnięcie Milenijnych Celów Rozwoju.
     Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz usługi doradcze dla sektora prywatnego i publicznego.
     Z okazji obchodu Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie dla wolontariuszy.
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny MIKROPROFESOR
Dzisiaj (07.01.2013) rozpoczyna się X Ogólnopolski Konkurs Informatyczny MIKROPROFESOR. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie http://www.mikroprofesor.pl/
     Pierwszy etap konkursu składa się z 10 testów wiedzy, z zakresu informatyki, fotografii cyfrowej i wiedzy o pracy. Pierwszy test dostępny będzie od 7.01.2013, kolejne będą dostępne średnio co dwa tygodnie (choć nie zawsze), planowane zakończenie pierwszego etapu to 19.04.2013. Szczegółowy terminarz udostępnienia testów znajduje się na stronie  konkursu. Testy są rozwiązywane przez Internet!
     Drugi etap będzie polegał na wykonaniu galerii-reportażu składającego się od 5 do 9 zdjęć, przedstawiających ludzką pracę i jej wpływ na otoczenie człowieka, zarówno to zewnętrzne przyrodnicze czy mieszkalne jak i na dobre zmiany świadomości ludzi, które przynosi praca. Tytuł galerii: Krajobrazy Człowieka
Czytaj całość...
Hotelarze na zajęciach specjalistycznych w Polanicy Zdroju
     W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”, na początku grudnia, pojechaliśmy na trzydniowe, specjalistyczne zajęcia do Polanicy Zdroju. Odbywały się one w Regionalnej Szkole Turystycznej.
     Oprócz nas, uczniów technikum hotelarskiego z naszej szkoły, były jeszcze trzy inne grupy uczniów z branży turystycznej. Mieliśmy możliwość poznać rówieśników ze szkół z Wałbrzycha i Świdnicy.
     Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych warsztatach z obsługi konsumenta, obsługi gości w biurze turystycznym, w recepcji hotelowej, mieliśmy możliwość poćwiczyć komunikację międzypersonalną, ale szczególnie podobały nam się zajęcia w kuchni. Sami przygotowaliśmy wyśmienite naleśniki i barszcz ukraiński. Było super!
     Oprócz zajęć szkolnych przygotowano dla nas również inne atrakcje – bardzo długi spacer z przewodnikiem po pięknym parku zdrojowym i najciekawszych miejscach Polanicy oraz wieczorną kąpiel na basenie Hotelu „Sana”.

Hotelarze na zajęciach specjalistycznych w Polanicy Zdroju  Hotelarze na zajęciach specjalistycznych w Polanicy Zdroju  Hotelarze na zajęciach specjalistycznych w Polanicy Zdroju

Czytaj całość...
WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST
       Dwunasta, aczkolwiek nietuzinkowa akcja pod hasłem „Wielka Radość – Mały Gest”, 6 grudnia 2012 roku, zakończyła zbiórkę darów dla dzieci. Młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie znów nie zawiedli. Worek św. Mikołaja został napełniony pluszakami, bajkami, grami i innymi zabawkami.
     Św. Mikołaj wraz ze swą  Świtą zawitał do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Nowej Rudzie i na zabawie mikołajkowej rozdawał dzieciom prezenty.

WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST  WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST  WIELKA RADOŚĆ - MAŁY GEST
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne