panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

185 dni 7 godzin 38 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 105 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6319363

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Prawo do znajomości swoich praw
      Nauczyciele naszej szkoły oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Rzecznika Praw Dziecka i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na temat „Prawo do znajomości swoich praw”.
Wśród prelegentów wystąpiło wiele osobistości:
p. Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka
p. Rafał Jurkowlaniec – Wojewoda Dolnośląski
p. Beata Pawłowicz – Dolnośląski Kurator Oświaty
insp. Zbigniew Maciejewski – Komendant Wojewódzki Policji
prof. dr hab. Zdzisław Julian Winnicki – Wydział Nauki Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Gościem specjalnym konferencji była sędzia Anna Maria Wesołowska.

Prawo do znajomości swoich praw

Czytaj całość...
Lekcja z IPN-em
     Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie pt. „Lekcje z IPN-em”. Dotychczas młodzież brała udział w zajęciach warsztatowych dotyczących kultury socrealistycznej. W tym roku szkolnym tematem warsztatów była „PRL-państwo totalitarne”. Zajęcia odbyły się 20 października, uczestniczyli w dwóch dwugodzinnych „lekcjach” uczniowie klas IV b T i IV f T.
     Praca na zajęciach polegała na przeprowadzeniu w grupach analizy różnych tekstów źródłowych, dotyczących podstawowych cech ustroju totalitarnego: system monopartyjny, jedna oficjalna ideologia państwowa,  monopol władzy na środki przekazu, indoktrynacja, zinstytucjonalizowany masowy terror, kult jednostki, aparat partyjny spleciony z państwowym, wpływ oficjalnej ideologii na gospodarkę.

Lekcja z IPN-em

Czytaj całość...
Konkurs Poezji Religijnej
12 października  br. odbył się Konkurs Poezji Religijnej- część regionalna,  wzięły w nim udział nasze uczennice, zajmując czołowe miejsca:

Miejsce pierwsze ex-aequo: Patrycja Pieniążek oraz Karolina Czyż.
Pierwsze trzy miejsca w kategorii poezja śpiewana zajęły: Angelika i Marika Podstawa oraz Daria Groń…. już 29 października br. finał ogólnopolski – życzymy powodzenia!

Konkurs Poezji Religijnej  Konkurs Poezji Religijnej

Czytaj całość...
HOTELARZE - na tropie stolicy
01-02 października uczniowie klas hotelarskich, w ramach Projektu Unijnego ,,Modernizacja kształcenia zawodowego” udali się w podróż do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było uczestniczenie w Targach Turystyczno-Hotelarskich „WorldHotel”, na których dowiedzieliśmy się jak naprawdę prosperuje cała branża rynkowa. Organizatorzy chętnie udzielali nam porad i zachęcali do dalszego kształcenia się w zawodzie ” hotelarz”. Ponadto  otrzymaliśmy wiele katalogów, ulotek, które na pewno pomogą nam w realizacji zajęć z przedmiotów zawodowych. Następnie  przyszedł czas na  chwilę odpoczynku. Zostaliśmy zaproszeni na obiad, a następnie ruszyliśmy w dalszą część zaplanowanej trasy.

Hotelarze na tropie stopicy

Czytaj całość...
Dzień Sportu Szkolnego
     W sobotę 09.10.2010 odbył się w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego. Do turnieju piłki sitkowej zgłosiły się trzy drużyny. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy IV A, drugie drużyna mieszana, natomiast trzecie reprezentacja klasy IV F. Na zakończenie turnieju odbył się mecz towarzyski nauczyciele wychowania fizycznego kontra uczniowie. Zwycięstwo odnieśli uczniowie, którym serdecznie gratulujemy i czekamy na rewanż. W tym samym czasie został rozegrany turniej tenisa stołowego; w rozgrywkach pierwsze miejsce zajął Brodacki Łukasz, drugie Brodacki Sławomir, a trzecie Ptaszkiewicz Patryk i na czwartym miejscu uplasował się Dąbrowski Damian.

Dzień sportu  Dzień sportu
Czytaj całość...
Święto Komisji Edukacji Narodowej...czyli dzień nauczyciela :)

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

      14 X przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to nasze wspólne święto, dzień, w którym w sposób szczególny, my uczniowie okazujemy wdzięczność naszym pedagogom. Szanowni Nauczyciele, Katecheci, pracownicy naszej szkoły – chcemy wszystkim Wam przekazać jak najserdeczniejsze życzenia i podziękować za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane nam na co dzień. Wam, Drodzy Nauczyciele, dziękujemy za poświęcenie i trud wkładany w nasze wychowanie, za wiarę w nas, nieustannie potrzebujących Waszych rad i wskazówek. Niech słowa poety będą wyrazem naszej wdzięczności i podziękowania:
Czytaj całość...
Sztafetowe biegi przełajowe
Dnia 05.10.2010 liczna reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w Bystrzycy Kłodzkiej. Reprezentacja dziewcząt zajęła 6 miejsce, natomiast chłopcy nie ukończyli biegu.

Sztafetowe biegi przełajowe  Sztafetowe biegi przełajowe 


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne