panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 9 gości online

Statystyka

odwiedzających: 9087531

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Dzień przedsiębiorczości 2013
Już po raz dziesiąty startujemy 17 kwietnia 2013r. w projekcie edukacyjnym „Dzień przedsiębiorczości”. Nasi uczniowie biorą udział w programie jednodniowych praktyk dzięki współpracy szkoły z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


Projekt ma zasięg ogólnopolski, a Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach. W programach Fundacji wzięło udział ponad 5 milionów uczniów, którzy ucząc się poprzez działanie, poznali zagadnienia przedsiębiorczości, ekonomii i biznesu.

Czytaj całość...
Sukces hotelarzy
     Dnia 9 kwietnia 2013 r. w Regionalnej Szkole Turystycznej w Polanicy Zdroju odbył się Wojewódzki Konkurs Hotelarsko – Gastronomiczno Turystyczny o  tytuł „Profesjonalista i Mistrz  w  branży turystycznej” pod  patronatem KOWEZIU w Warszawie, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i  Starosty Kłodzkiego.
     Do konkursu w kategorii hotelarstwo przystąpiło 8 szkół z Dolnego Śląska, między innymi z Wrocławia, Jeleniej Góry, Oławy, Pieszyc, Stronia Śląskiego, Kłodzka i Polanicy Zdroju. Do zadań uczestników konkursu należało rozwiązanie testu pisemnego z wiedzy ogólnej hotelarskiej, dokonanie autoprezentacji oraz kompleksowe obsłużenie  gościa w recepcji w języku angielskim i w języku polskim wraz z wypełnieniem dokumentacji, np. karta pobytu, karta meldunkowa, potwierdzenie rezerwacji itp. W skład jury wchodzili pracodawcy, tj. dyrektorzy hoteli, pensjonatów, restauracji. W rolę trudnych gości, których należało profesjonalnie obsłużyć w recepcji najpierw w języku  angielskim, wcielili się nauczyciele języka angielskiego, a następnie pracodawcy, których należało obsłużyć w języku polskim i poprawnie wypełnić dokumentację.

Sukces hotelarzy   Sukces hotelarzy   Sukces hotelarzy
Czytaj całość...
XIV POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY MISS/MISTER ORTOGRAFII

Miss czy Mister ortografii? Kto wygrał?

     5 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie odbyła się już 14 edycja Powiatowego Konkursu Miss/Mister Ortografii. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a także – po raz pierwszy – gimnazjów.

XIV  POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY  MISS/MISTER ORTOGRAFII  XIV  POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY  MISS/MISTER ORTOGRAFII  XIV  POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY  MISS/MISTER ORTOGRAFII

     Na  początku uroczystości Dyrektor ZSP mgr Brygida Gąsior przywitała przybyłą młodzież wraz z opiekunami oraz – przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Nowej  Rudzie, Pana Leszka Wójcika.
W swoim przemówieniu mgr Brygida Gąsior  przywołała ideę, która przyświeca twórcom Konkursu od początku jego trwania – troska o kulturę języka polskiego. Bez wątpienia, w obecnych czasach, jest ona coraz bardziej aktualna.
     Pełne niespodzianek językowych dyktando  przygotowała mgr Elżbieta Szuba.
Oto jego fragment:
Czytaj całość...
NOWA RUDA WIDZIANA OCZAMI LOKALNYCH ARTYSTÓW
Od 15 marca w bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę „Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów” do przygotowania, której wykorzystano prace Ilony Antoniów, Henryka Borkowskiego, Katarzyny Kmity, Ryszarda Jańskiego, Alicji Palacios. Wystawa ma na celu ukazanie młodzieży walorów estetycznych naszej miejscowości. Uzupełnieniem wystawy są wiersze o Nowej Rudzie napisane przez Olgę Tokarczuk i Karola Maliszewskiego.

Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów  Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów  Nowa Ruda widziana oczami lokalnych artystów
Czytaj całość...
Niezła jatka w noworudzkiej szkole
     Dnia 21.03.2013r. terroryści i antyterroryści opanowali ZSP w Nowej Rudzie. Na szczęście tylko wirtualnie. W placówce rozegrano Mistrzostwa Szkoły w grze komputerowej Counter-Strike.
     Na pomysł zorganizowania turnieju wpadli Adrian i Radosław Okorscy, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie (Noworudzkiej Szkoły Technicznej). Pod opieką nauczyciela mgr inż. Daniela Jabłońskiego opracowali regulamin, przygotowali plakaty i dyplomy oraz czuwali nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek toczących się w jednej najnowocześniejszych pracowni informatycznych w Polsce, którą szkoła pozyskała w ramach realizowanego projektu „Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku ”.

Mistrzostwa Szkoły w Counter-strike   Mistrzostwa Szkoły w Counter-strike   Mistrzostwa Szkoły w Counter-strike
Czytaj całość...
O krok od medalu
07.03.2013r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym chłopców. Nasza szkoła trzy razy z rzędu zajmowała w tym turnieju brązowy medal, niestety tym razem nie udało się stanąć na podium. Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie w której składzie wystąpili Patryk Gołyźniak i Kacper Sikorski po zaciętych pojedynkach zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

Poniżej wyniki szkolnych eliminacji do powiatowego turnieju wg zajętych miejsc i fotogaleria:

O krok od medalu  O krok od medalu   O krok od medalu
Czytaj całość...
Turniej Counter Strike 1.6 Non Steam
Zapraszamy wszystkich chętny do udziału w Turnieju Counter Strike1.6 Non Steam
Rozgrywki odbędą się 21.03.2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie.
Zapisy do dnia 19.03.2013r. przyjmuje p. Daniel Jabłoński, sala A2-5

Counter Strike 1.6 Non Steam

Zapoznaj się z regulaminem rozgrywek.
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Następna > Ostatnia >>

Nowości
Popularne